Розробка проектної документації (плавдачи і т.п.)
Більше 10 років ми будуємо суду  для життя на воді . Використовуючи свій досвід і аналізуючи те, що будують інші, ми помітили ряд основних помилок при будівництві плавдач, які призводять до зайвих витрат грошей або до провалу всього проекту.
Найчастіше плавдачи люди будують самостійно через те, що ринок цього товару, як в нашій країні, так і в усьому світі, дуже мізерний. Вибір невеликий. Як правило, він узконаправлен, і служить для вирішення тільки однієї задачі. Наприклад, для подорожей (в США і Австралія) або для проживання на воді (в Нідерландах і Франції).
Друга причина, по якій люди стають на не легкий шлях самодельщиков - відсутність достатньої кількості коштів, для покупки готової плавдачи.
Як відомо, дешевше вчиться на помилках інших, тому просто прочитавши цю статтю, ви зможете заощадити свої кревні, яким потім придумаєте краще призначення.
ПОМИЛКА № 1:
До того ж, як правило, нічого не буває вічного, і все що ви налаштували залишиться вашим спадкоємцям або ви захочете це продати. А ви пробували продати власний автомобіль, попередньо викинувши документи? Вельми не вигідна для вас угода вийде.
Я вже не кажу про те, що якщо ви збираєтеся експлуатувати ваш плавучий будинок на судноплавних водоймах. В цьому випадку показувати документи на нього доведеться часто, навіть якщо він і стоїть завжди на одному місці.
Напевно, ви вже зрозуміли, що ми хочемо сказати таким довгим вступом? Так! Ми вважаємо, що найбільша помилка - це не приділити належної уваги  легалізації вашого будинку .
У нашій країні, якщо ваш передбачуваний плавучий будинок не довше 20-ти метрів, то реєструвати його буде регіональний відділ Регістру судноплавства України (РСУ). І перш ніж закуповувати дошки і цвяхи, слід зайти в цю організацію, бажано попередньо намалювавши олівцем на вирване із зошита аркуші в клітинку начерк вашого майбутнього палацу.
Набагато простіше міняти планування, висоту борту, центр ваги і остійність, олівцем на листочку, ніж потім пилкою і зубилом на, з таким трудом побудованої, плавдач. А міняти все одно доведеться, тому що кожен інспектор РСУ має своє власне уявлення про правила безпечного плавання на водах. До того ж, робота цього інспектора і полягає саме в тому, щоб перевірити цю саму безпеку Вашого судна, а значить виявити помилки і недоліки, допущені вами. А інакше, яка ж це «робота».
Тому, як би не хотілося, але доведеться йти в РСУ (причому краще взимку, коли там немає черг) або звернутися в нашу компанію. Ми, звичайно, не зможемо поставити вашу плавдач на облік і не видамо судновий квиток, але допоможемо вам піти найбільш раціональним шляхом для вашого конкретного випадку.
ПОМИЛКА №2
Вибір матеріалу  корпусу - найважливіша і непросте завдання.
Скільки простоїть Ваш будинок залежить від того на який фундамент ви його поставили. Це однаково важливо як для «сухопутних» будинків, так і для плаваючих.
Надійність підводного корпусу плавдачи основна проблема проектування. На плаву тримається практично все, і люди будують плавучі будинки з самих різних матеріалів, починаючи від порожніх пластикових пляшок і закінчуючи багатотонними бетонними понтонами. Питання тільки в тому, на який термін ви будуєте свій плавучий будинок? Якщо на одну риболовлю, то може підійдуть і пляшки, але якщо плани багаторічні, то потрібно більш надійні матеріали.
Наступний щабель знизу по ненадійності корпусу плавдачи у  дерева , фанери та їх похідних. Звичайно, раніше кораблі будували тільки з дерева і вони служили десятиліттями, але у цих будівельників не було інших варіантів. А у нас є. І навряд чи можна розраховувати на тривалу, безремонтний експлуатацію будинку на дерев'яній основі. Хоча є і винятки.
Інша крайність -  бетон . Матеріал, звичайно, міцний, але пересувати його по воді зовсім не просто. А значить проблеми зі стоянкою і реєстрацією. Та й при регулярному вморажіваніі бетонного понтона в лід термін його експлуатації невеликий.
Зараз велика мода на  пластики . Понтони будують зі склопластику, поліетилену, поліпропілену та інших композитних матеріалів. І якщо в деяких випадках при будівництві катерів і яхт це виправдано, то в плавучому будинку зовсім немає. Склопластик хороший для додання корпусу складних форм і обводів. Плавбудинок це не обов'язково, на глиссирование він ніколи не вийде. Важлива тільки надійність, довговічність і ремонтопридатність. А пластики всім цим не володіють. На відміну від катера або яхти, де його корпус становить основну частину вартості судна, у плавбудинки основні гроші в житлових приміщеннях, а не в тому фундаменті, який «закопаний» під воду.
Звичайно, якщо ви збираєтеся перевозити свою плавдач на причепі за автомобілем, то можна застосувати і пластик, але тільки будинок шириною всього 2,5 метра, швидше за катер, а ми тут говоримо про будинки для життя і відпочинку на воді.
У США серійні плавдачи будують з  АМГ . І це, звичайно, дуже непогано. Довговічний, легкий, міцний і надійний матеріал. АЛЕ !! Дуже дорогий! Та й технологія зварювання, підготовки швів, розкрою листів, вимог до стапеля, швидше за підходять для серйозного підприємства, ніж для самостійної споруди. А виграєте Ви при застосуванні алюмінію тільки вага, яка не найголовніше в плавучому будинку. Адже, маленькому мотору, щоб штовхати будинок вперед зі скорсть 10 км / год. практично не важливо, буде будинок важити 5 т. або 7.  
Сталь  - це матеріал, з якого зроблені корпуси переважної більшості сучасних суден. Вона міцна, недорога, легко зварюється і обробляється. Сталеві корпусу не деформуються в льоду і здатні нести на собі навантаження в десятки разів перевищують свою власну вагу.
Не подумайте, що ми намагаємося рекламувати сталь. Ми не займаємося її продажем, просто ми вже набили «шишки» на власному лобі, намагаючись будувати плавдачи з усіх перерахованих матеріалів. Повірте, дуже недешево потім виправляти свої помилки. Адже новий фундамент доводиться підводити під готовий будинок, причому так, щоб будинок не потонув під час перестановки.
Єдиний випадок, коли варто задуматися про застосування стали для понтонів - це будівництво плавбудинки для морської води. Але для цих випадків у нас є інші напрацювання.
ПОМИЛКА №3
Вартість будівництва красивого плавбудинки і некрасивого практично однакова. Навіть якщо те, що Ви намалювали на тетрадном листочку, вам дуже подобається, це зовсім не означає, що готовий будинок буде виглядати також чудово. Якщо ваша професія не архітектор, і ви не заробляєте собі на життя розробкою проектів будинків, то необхідно звернутися до професіоналів, щоб на воді не з'явився черговий виродок.
Якщо немає можливості залучити архітектора, просто пошукайте в інтернеті готовий проект або хоча б картинку красивого сухопутного будинку. Будинок своєї мрії придумати дуже непросто. Із сотень фотографій, Вам сподобається одна, дві. Ось його то і треба будувати.
ПОМИЛКА №4
Будинок на воді, на відміну від «сухопутного», завжди схильний до трясці, як при  землетрусі . Від цього явища розвалюються великі і міцні будинки на землі, але наш будинок не повинен розвалитися. І тут простежуються дві основні помилкові тенденції. Одні беруть готовий «сухопутний» проект, не замислюючись про   сейсмостійкості , і будинок поступово покривається тріщинами. Інші будують сарайчик з дощок, який не розвалиться, але може покоситися.
Плаваючі будинки мають свої специфічні конструктивні особливості, які необхідно враховувати при будівництві.
ПОМИЛКА №5
На розкішних круїзних лайнерах або шикарних яхтах  розміри кают  істотно менше, ніж кімнати в квартирах чи особняках. І від цього судна не стають менш комфортабельними. Просто відчуття внутрішнього простору на кораблі і в будівлі різний.
Плавдача - це щось середнє між яхтою і котеджем. Тому при проектуванні площ кімнат і висоти стель необхідно враховувати цю специфіку. Плавбудинок, побудований за «сухопутним» ГОСТам, виглядає громіздким і незграбним.  
Ми будемо раді, якщо наші помилки дозволять кому-небудь їх уникнути.
Наші контакти: